Home / Takım Analizleri / Başakşehir

Başakşehir

Son yılların en büyük sürprizlerine imza atan Başakşehir, özellikle son birkaç yıldır zirveye oynayan bir takım olarak, tüm futbol otoritelerinin dikkatini çekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği tarafından 1990 yılında kurulan futbol takımı, 2014 yılından itibaren belediye bünyesindeki spor faaliyetlerine son verip, resmi futbol takımı olarak liglerde oynamaya başladı. 3 büyüklerin korkulu rüyası haline gelen Başakşehir, kısa süre içerisinde zirvenin ilk 3 sırasına adeta abone oldu. Geçen sene şampiyonluğu kıl payı kaçıran takım, 2018-2019 sezonun en güçlü şampiyonluk adaylarından biri olarak gösteriliyor. Gerek kısıtlı futbol sahası ve gerekse az sayıda taraftarının olmasına rağmen, bu derece üstün performans sergilemesinde elbette güçlü kadrosunun ve tecrübeli futbolcularının payı çok büyük. Özellikle Emre ve Arda gibi deneyimli futbolcuları kadrosunda barındıran Başakşehir, ligin bitmesine 14 hafta kala, şampiyonluk ipini göğüslemek istiyor.

Başakşehir 2018 – 2019 Lig durumu

Lige nasıl başladıysa, aynı tempoda devam ettirmesi de dikkat çekici olan Başakşehir, sezonun en diri takımlarından biri olarak öne çıkmaktadır. Beşiktaş ve Galatasaray’ı ilk yarıda mağlup etmesi, Fenerbahçe ve Trabzonspor ile beraber kalarak puan alması nedeni ile 4 büyükler ile yaptığı hiç bir maçı kaybetmedi. Bu yıl şampiyon olması durumunda, 5. Büyük olarak Türk futbol tarihine ismini yazdırabilir. Bu sezon oynadığı ve Trabzonspor’u 4-2, Antalyaspor’u 4-0 yendiği maçlar en net ve bol gollü karşılaşmalarıdır. Türkiye Kupasında Hatayspor’a farklı yenilip kupadan sürpriz bir şekilde elenen Başakşehir, 2019 futbol sezonunun en ilginç ve sürpriz skorlarından birini alarak kupaya veda etti.

Başakşehir bu sezon şampiyon olur mu?

Neredeyse bütün bahis sitelerinde şampiyonluk oranlarının ilk sırasında Başakşehir bulunuyor. Bu sezonun en güçlü şampiyonluk adayı olması, ligde son 14 maça kalınması için bu iddiayı güçlendiriyor. Sezon başından bu yana oynadığı 20 karşılaşmanın 13’ünü kazanan Başakşehir, sadece 2 mağlubiyet almış ve 5 maçı beraberlikle bitirmiş. Attığı 31 gole karşılık, yediğini 10 gol ile ligin en istikrarlı takımı pozisyonundadır. Bu sezon şampiyonluk ipini göğüsleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. İkinci Galatarasay ile arasındaki puan farkının 8 olması da bunda önemli bir etkendir.

Başakşehir Şampiyonluk oranları

1.35 oran ile en düşük orana sahip olması, Başakşehir’in bu sezonun, şampiyonluğa en yakın aday olduğunun bir göstergesidir. Lig başlar başlamaz sezona fırtına gibi giren Başakşehir, bu performansı ikinci yarının ilk maçlarına kadar devam ettirdi. Daha ilk yarının bitmesine bir kaç hafta kala neredeyse zirvede tek başına olan takım, ikinci yarında da bunu sürdürdü. Uzun zamandır liderlik koltuğunda oturan Başakşehir’in, koltuğu bırakacağını düşünmüyoruz. Olağanüstü bir mucize gerçekleşmez ise, 2018-2019 sezonunun şampiyonu olacağını söyleyebiliriz. Birçok futbol otoriteri ve spor adamı bu görüşümüzü desteklemektedir.

Hakkında админ

Bunlarıda incele

Beşiktaş

Bu sezon 3 büyükler, ligde istenilen performansı gösteremedi. Ligdeki puan durumuna ve genel ortalamaya baktığımız …

Watch Dragon ball super